Designové stěrky

Trvanlivost

Dekorační stěrky jsou nejen krásné, ale i déle vydrží díky daleko sofistikovanějšímu chemickému složení materiálů, než nalezneme u běžných nátěrů a barev.

Voděodolnost

Je buď vlastnost, která je součástí kvalitních betonových stěrek, nebo se díky příměsím, nanesením dalších vrstev získá voděodolnost srovnatelná s keramickým obkladem. Zanesené spáry už nikdy řešit nebudete.

Barevná stálost

Opět jsme u chemického složení materiálů, díky kterým mají dekorační stěrky daleko lepší vlastnosti, mezi které patří i barevná stálost.

Snadnější údržba

Představte si, že zeď z betonové stěrky můžete jednoduše utřít vlhkým hadrem, stejně jako nábytek, nebo tapetu. Při běžném nátěru znamená znečištění malby nenávratný proces.

Mechanická odolnost

Je daná tím, že vrstva dekorační stěrky je zpravidla daleko silnější, než u nátěru a po uschnutí získává větší tvrdost a pevnost.

Náklady

Zeď s dekorační stěrkou je finančně náročnější, než běžná malba a to celkem logicky. Jde o dražší materiál a samotná aplikace je časově náročnější. Dražší investice na začátku může být úspora do budoucna.